niedziela, 11 sierpnia 2013

Sarah Addison Allen - Królowa słodyczy

Cześć!Królowa słodyczy to kolejna książka pani Allen, którą udało mi się przeczytać. 
Przepraszam za jakość zdjęcia!!
Jak zwykle jest doprawiona szczyptą magii. Czyta się ją szybko i bardzo przyjemnie. Poznajemy 27 – letnią Josey, nieśmiałą szarą myszkę ze słabością do słodyczy i swojego listonosza. Jest postrzegana przez pryzmat tego, że była nieznośnym dzieckiem, obecnie opiekującą się matką dziewczyną, a na dodatek córką „wielkiego” Marca Cirriniego, co nie ułatwia jej kontaktów z ludźmi. Jej świat wywraca się do góry nogami, gdy w jej szafie „zamieszka” Della Lee. Obie kobiety połączy z Chloe – właścicielką restauracji – tajemnica z przeszłości.

Z biegiem czasu poznajemy niezbyt ciekawe relacje matki z córką, kłopoty w związku Chloe i Jake’a, platoniczną miłość Josey do Adama oraz powoli odkrywamy co Della Lee robi w szafie Josey. Na końcu dowiadujemy się co właściwie łączy owe trzy kobiety.

Wszystkie książki tej autorki, jakie przeczytałam mają wiele wspólnych punktów. Pojawiają się mocno zarysowane postacie kobiet. Powieści okraszone są szczyptą magii, pojawiają się tajemnice z przeszłości i silne uczucia, jak miłość czy przyjaźń. Mamy także bardziej brutalną rzeczywistość – znajdziemy tu też zbrodnię czy śmierć. Pomimo to książki są raczej lekkie i powinny przypaść do gustu wielbicielkom literatury kobiecej :)
 

10 komentarzy: