poniedziałek, 29 lipca 2013

Andrea Camilleri - Cierpliwość pająka


Cześć!

Cierpliwość pająka to druga powieść Andrea Camilleri o komisarzu Montalbano, którą przeczytałam.

Komisarz dochodzi do siebie po postrzale i odpoczywa na zwolnieniu lekarskim. Jednak zostaje wezwany do pomocy przy sprawie uprowadzenia studentki Susanny. Sprawa jest o tyle dziwna, że rodzina dziewczyny sześć lat wcześniej straciła majątek i żyła raczej skromnie. Ojciec jest emerytowanym geologiem, zaś matka jest śmiertelnie chora. 

Porywacze żądają ogromnej kwoty pieniędzy, której rodzina dziewczyny nie będzie w stanie zebrać. Dodatkowo kontaktują się oni z telewizją co nie jest typowym działaniem porywaczy. Komisarz znajduje jednaj w tej, cierpliwie utkanej, pajęczej sieci słaby punkt. Rozwiązanie zagadki pozostaje kwestią czasu.

Książka dobrze się czyta, Catarella, jak zwykle, jest rozczulający, komisarz pokazuje swoje ludzkie oblicze, wraz z trudną decyzją, którą przyjdzie mu podjąć. Muszę tylko wspomnieć, że zakończenie nie zaskoczyło mnie tak bardzo, gdyż domyśliłam się go około 150 strony (książka ma 262 strony). Byłam tylko ciekawa czy słusznie się domyślam i co z tym fantem zrobi komisarz.
Generalnie – polecam :)

4 komentarze:

 1. A nie słyszałam nie słyszałam, muszę się rozejrzeć w bibliotece za nią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz czytać zwróć uwagę na Catarellę - cudny jest po prostu :D

   Usuń
 2. Chyba moja siostra ją kiedyś czytała ;)

  OdpowiedzUsuń