środa, 16 marca 2016

Drużyna. Góra Skorpiona - John Flanagan

Cześć!

Ależ dawno mnie tu nie było :) Ostatnio byłam zaprzątnięta nieco innymi rzeczami, dlatego miałam mniej czasu na czytanie książek. Dziś jednak miałam wolny dzień, z zajęciami się wyrobiłam i zasiadłam, by dokończyć lektury piątego tomu Drużyny.
Akcja Góry Skorpiona rozpoczyna się mniej więcej po zakończeniu tomu poprzedniego. Drużyna Czapli dopływa do Araluenu, gdzie oczekują na nich z honorami, w ramach podziękowań za pomoc w uwolnieniu Aralueńczyków w Socorro. Okazuje się, że król ma do nich kolejną prośbę. Na życie jego córki czyha niebezpieczeństwo. Zostaje wydany na nią wyrok śmierci, związany z kultem bogini Imriki. Drużyna, wraz ze zwiadowcą Gilanem rusza do dalekiej Arydii, w celu uwolnienia księżniczki od wyroku. Czy im się uda?

Lubię bardzo serię o Zwiadowcach tego autora, więc i Drużyna przypadła mi do gustu (choć może w nieco mniejszym stopniu). Co prawda, jeśli chodzi o geografię i kulturę Flanagan odgapił nieco z naszej cywilizacji, ale nie przeszkadza mi to, bo w zasadzie jego książki są skierowane do młodszego czytelnika. W każdym razie podobają mi się te powieści, lubię bohaterów (choć najlepszym bohaterem ever jest dla mnie Halt ze Zwiadowców :D), a książkę czyta się płynnie i z przyjemnością. Polecam :)

8 komentarzy:

 1. Cała seria dopiero przede mną. Nie wiem tylko kiedy znajdę na nią czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że "Zwiadowcy" są troszkę lepsi, ale może mam do nich po prostu sentyment. Obie serie czyta się szybko, więc może Ci się uda :)

   Usuń
 2. Wydaje się być fajna :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. też bardzo lubię Zwiadowców, ale Drużynę odpuszczam, bo mam wrażenie, że jest skierowana właśnie do młodszych odbiorców, a mnie będzie nudzić.pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwiadowcy rządzą :) W Drużynie pojawiają się nawiązania do nich (pojawia się m.in. Gilan). Jestem ciekawa Turnieju w Gorlanie, bo bardzo lubię Halta :)

   Usuń
 4. To jest seria z cyklu chciałabym ale nie wiem kiedy, tyle tomów, tyle części, może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń