wtorek, 9 lutego 2016

Cudze jabłka - Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Cześć!

Tak się zakręciłam, że czytam 2 książki na raz i to takie dość ciężkie. Ja zaś potrzebowałam czegoś lżejszego, a że w bibliotece wreszcie nadeszła moja kolej na obyczajówkę Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej Cudze jabłka.
Źródło: Lubimy Czytać

Ewa i Marek to udane małżeństwo z kilkunastoletnim stażem i nastoletnią córką. Podział ról jest u nich oczywisty: mąż zarabia, żona prowadzi dom. Wszystko wspaniale się układa do czasu... Wskutek źle prowadzonych interesów i nieuczciwych współpracowników Marek bankrutuje. W pewnym momencie w ich małżeństwie też zaczyna się źle dziać. Ewa postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozgląda się za pracą. Niestety jedyną pracą dostępną od zaraz jest posada... sprzątaczki. Kobiecie przyzwyczajonej do wystawnego życia nie przychodzi łatwo zmiana statusu, ale się nie poddaje. Zdobywa nowe doświadczenia, poznaje nowych ludzi, ale czy uda jej się ocalić małżeństwo, w którym każdy ma swoje tajemnice i żyje jakby obok drugiego?

To pierwsza książka autorki, którą przeczytałam i jestem z lektury bardzo zadowolona. To obyczajówka, może odrobinkę przewidywalna, ale z gatunku tych podnoszących na duchu. Lekkie pióro i dobra charakterystyka małżeństwa na rozdrożu, gdzie brak rozmów jest poważnym problemem są atutem książki. Książka niesie przesłanie, że nawet w trudnej sytuacji najważniejsze to przetrwać najgorsze trzymając się razem. I że tak naprawdę najważniejsza jest wzajemna miłość, rodzina, zaufanie. Polecam na odstresowanie :)

12 komentarzy:

 1. Mnie też się podobała:)Niby lekka ale jednak ma jakąś głębię. No i bohaterowie są fajni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam "Jajko z niespodzianką" autorki, bardzo mi się podobała, mam nadzieję, że "Cudze jabłka" również będę mieć okazję przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerknęłam, "Jajko ..." jest u mnie w bibliotece, więc pewnie też wpadnie w moje ręce :)

   Usuń
 3. Nawet jest jest nieco przewidywalna, mnie to nie przeszkadza. Lubię takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie relaksujące książki, w których wszystko wydaje się poukładane. Z przyjemnością przeczytam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy wszystkie książki z tej serii, siostra bardzo je lubi.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja jeszcze nic nie czytałam tej autorki, chętnie zacznę od ,,Cudzych jabłek" zapoznawać się z twórczością Krakowiak - Kondrackiej!

  OdpowiedzUsuń