sobota, 24 października 2015

Sekrety Mnichów - o. Leon Knabit, o. Joachim Badeni, Judyta Syrek

Cześć!

Od czasu do czasu lubię sięgnąć po lekturę, która rozbudzi nieco (albo będzie próbować rozbudzić) moją duchowość :) Tym razem padło na książkę, która jest zapisem rozmów pomiędzy Judytą Syrek a dwoma mnichami - benedyktynem o. Leonem Knabitem oraz dominikaninem o. Joachimem Badenim.
Sekret Mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie to bardzo ciekawa lektura skłaniająca do refleksji. I choć do niektórych stwierdzeń podchodziłabym z ostrożnością to jednak jestem bardzo zadowolona, że ją przeczytałam. Wszystkie tematy poruszone w książce (m. in. samotność, stres, złośliwość, przyjaźń, pycha czy pracoholizm) zostały przedstawione z punktu widzenia dwóch zakonników z różnych zgromadzeń. Na pewno mają sporą wiedzę i doświadczenie nabyte przez lata, którym chętnie się dzielą, ze szczyptą humoru na dokładkę. W sumie wszystkie rozmowy i rady sprowadzają się do jednego (co doskonale ukazuje podsumowanie). Sposobem na szczęśliwe życie jest modlitwa, miłość i "widzenie" Boga. 

Nie mogę też nie wspomnieć o wspaniałym wydaniu książki! Twarda oprawa, duża czcionka, dobrej jakości papier, zdjęcia i klimatyczna oprawa graficzna sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością nie tylko ze względu na treść, jak również dzięki doznaniom estetycznym. Polecam.

4 komentarze:

  1. Jak pewnie się domyślasz jest to książka idealna dla mnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię książki, które skłaniają do refleksji. I to piękne, eleganckie wydanie!

    OdpowiedzUsuń