wtorek, 17 grudnia 2013

Błękitny zamek

Cześć!

Kilka razy czytałam na blogach opinię o książce Lucy Maud Montgomery (tak, tak, to ona napisała Anię z Zielonego Wzgórza - jedną z moich ulubionych książek z dzieciństwa) Błękitny zamek. Opinie były bardzo pochlebne i zachęciły mnie do sięgnięcia po nią. 

Błękitny zamek to historia 29 - letniej Joanny, którą rodzina (głównie matka, ojciec zmarł w jej wczesnym dzieciństwie) "trzymała krótko" i uważała ją za niepozorną i niezbyt rozgarniętą starą pannę. dziewczyna była niewolnicą konwenansów i miała bardzo ograniczoną wolność, była poddawana ciągłej kontroli i porównywana do swojej pięknej kuzynki Oliwii.

Gdy Joanna dowiaduje się, że jest poważnie chora na serce postanawia przeżyć czas, który jej został tak jak ona chce, zaczyna się buntować i przeciwstawiać rodzinie, co doprowadzi ją do przyjęcia posady służącej w domu chorej koleżanki z lat dziecinnych. Pomimo starań rodziny dziewczyna nie chce się ukorzyć i wrócić do domu, natomiast staje się coraz bardziej samodzielna. Gdy wreszcie się zakocha także nie czeka biernie na rozwój wydarzeń, tylko bierze los we własne ręce. Jak to się skończy; czy dziewczynie uda się pokonać chorobę? Zachęcam do przeczytania lektury :)

Gdyby ktoś potrzebował więcej informacji zapraszam tutaj: LB Błękitny zamek

9 komentarzy:

 1. Jak fajnie, z o niej piszesz, to jedna z moich ulubionych książek! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis zachęca do przeczytania książki lubię takie życiowe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie skuszę się na pewno - Ania nigdy nie przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę jednak różni się od Ani. Ale nic na siłę :)

   Usuń
 5. ehhh szkoda, że ja straciłam czas na czytanie książek - ledwo starcza mi czasu na blogowanie a co tu mówić o czytaniu które kiedyś tak bardzo kochałam :(

  P.S. zapraszam na nowy post w którym ujawniam drastyczną zmianę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem doba wydaje się za krótka.
   Faktycznie - zmiana fryzury dość znacząca - ale ładnie Ci :)

   Usuń