środa, 15 czerwca 2016

Ekskluzywny żebrak - ks. Jan Kaczkowski

Cześć!

Jak wspomniałam w poprzednim poście, zamówiłam sobie dwie książki ks. Jana Kaczkowskiego, których jeszcze nie czytałam. Zabrałam się w pierwszej kolejności za Ekskluzywnego żebraka.
Ta malutka książeczka licząca niespełna 90 stron zawiera fragmenty materiałów nagranych przez ks. Jana i zamieszczonych na Boskiej TV oraz tekstów przez niego głoszonych rekolekcji, homilii i konferencji. To wartościowy zbiór myśli, które mogą skłonić czytelnika do refleksji. Osobiście najbardziej chyba zaciekawił mnie tekst Przy Stole Pańskim, gdzie Kaczkowski przybliża nam Eucharystię. Bo przecież często jest tak, że idziemy do kościoła a tak naprawdę nie do końca wiemy co się tam dzieje, jak to się odbywa, co oznacza. Dlatego ten tekst był dla mnie bardzo ciekawy i potrzebny. Inne rozdzialiki również mnie zainteresowały, niektóre już kojarzyłam. Mimo, że teksty są krótkie to jednak zawierają w sobie refleksje, z którymi warto się zapoznać.

To wartościowa i ciekawa pozycja zarówno dla tych, którzy mieli już styczność z księdzem Kaczkowskim, jak również dla tych, którzy o nim nie słyszeli. Warto.

7 komentarzy:

 1. Na pewno jest wartościowa. Warto takie książki czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. za "Ekskluzywnego żebraka" jeszcze się nie zabrałam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jego "Życie na pełnej petardzie". Ogólnie postać księdza bardzo ciekawa i inspirująca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. A "Życie..." czytałam i bardzo mi się podobało :)

   Usuń
 4. Ostatnio zamówiłam trzy książki ks. Kaczkowskiego i myślałam, że to już wszystkie, a tu proszę, zdziwienie. :) Dzięki wielkie za wspomnienie o niej, będę miała ją na uwadze, bo wydaje się naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam jeszcze tylko jedną książkę przed sobą. Naprawdę warto sięgnąć.

   Usuń