niedziela, 16 sierpnia 2015

Na rozstaju dróg - Richard Paul Evans

Cześć! 

Będąc ostatnio w bibliotece skusiłam się na kilka książek. Wśród nich znalazła się Na rozstaju dróg Evansa. To drugi tom cyklu Dzienniki pisane w drodze, o czym wtedy jeszcze nie wiedziałam. Trochę głupio zaczynać od drugiego tomu, ale skoro już wypożyczyłam...
Po śmierci żony Alan postanawia przejść pieszo trasę przecinającą Stany - od Seattle do Key West na Florydzie. Ta część zaczyna się w szpitalu po tym, jak nasz bohater po około dwóch tygodniach wędrówki został pchnięty nożem. Po takich ranach nie mógł kontynuować swej trasy przez kilka miesięcy. Na szczęście znalazł bratnią duszę, która mu pomogła - jak się okazało on pomógł jej o wiele bardziej. Angel to nie jedyna poznana osoba, której Alan pomógł. Podczas wędrówki miał gorsze i lepsze dni, ale wciąż dzielnie parł naprzód wierząc, że wszystko co nam się przydarza nie jest zwykłym przypadkiem.

Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że jest ona trochę jak bajka. Tzn. zaczyna się tragicznie, ale potem wszystko wskakuje na swoje miejsce, wszystko jest po coś. Jednak nie zmniejszało to przyjemności płynącej z lektury. Do tej pory czytałam tylko jedną książkę Evansa - Stokrotki w śniegu - i też miałam to wrażenie bajkowości. Ale ta bajkowość jest krzepiąca i dająca nadzieję :) 

Podoba mi się okładka i wydanie, które szybko się czyta. Smaczkiem jest wspomnienie o rzeźbie Szalonego Konia, oraz jej głównym twórcy Korczaku Ziółkowskim - mającym polskie korzenie. Jak ktoś lubi prozę Evansa, myślę, że się nie zawiedzie :)

13 komentarzy:

 1. Ostatnio coś często książki tego pisarza wpadają mi w ręce, więc jak będę miała okazję przeczytać i tę to na pewno to zrobię ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, ale lepiej zacząć od pierwszej części :)

   Usuń
 2. Nie czytałam jeszcze nic Evansa, ale chętnie zapoznam się w końcu z jego książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja czytałam jego dwie powieści, ale ,,Na rozstaju dróg'' jeszcze przede mną :) dziękuję za życzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię powieści Evansa :) Tej jeszcze nie czytałam, ale jak będę miała okazję na pewno po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytałam tylko 2 jego książki, ale na pewno sięgnę po więcej :)

   Usuń
 5. Bardzo lubię prozę tego autora, więc z chęcią przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię Evansa i "Na rozstaju dróg" mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam w planach inne jego książki. Są w pewien sposób krzepiące :)

   Usuń
 7. Lubię baśnie, czasem dobrze jest poczytać o tym, że coś wskakuje na swoje miejsce i jest tak jak powinno...

  OdpowiedzUsuń