poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Lekcje Madame Chic

Cześć i czołem!

O Lekcjach Madame Chic Jennifer L. Scott napisano już bardzo wiele, ale ja również wtrącę swoje trzy grosze :) Nietypowo zacznę od oprawy graficznej, która bardzo mi się podoba. Jest przejrzysta, dzięki czemu książkę dobrze się czyta, zaś postać z okładki przypomina kwintesencję paryskiego stylu. 
Książka jest podzielona na trzy części:
1. Dieta i aktywność fizyczna
2. Styl i uroda
3. Jak żyć z klasą
Każda z nich zawiera po kilka rozdziałów z podanego zakresu.
Swoje rozważania autorka opiera na stylu życia jaki mogła doświadczyć mieszkając podczas wymiany studenckiej z rodziną Chic mającą arystokratyczne pochodzenie. Skupia się m.in. na porządku w szafie i 10-elementowej garderobie, życiu z pasją, docenianiu drobnych przyjemności - ogólnie rzecz ujmując, na życiu z klasą. Umówmy się - nie są to jakieś wielkie odkrycia! Jednak dobrze od czasu do czasu coś takiego przeczytać, aby uświadomić sobie, że w codziennym zabieganiu wielu ludzi zapomina o klasycznym stylu życia na rzecz konsumpcjonizmu, gdzie ilość preferuje się nad jakość. Dlatego polecam tą książkę wszystkim:)
Jeszcze mały fragmencik na koniec:
Źródło: Lekcje Madame Chic Jennifer L. Scott; Wydawnictwo Literackie

6 komentarzy:

 1. może kiedyś przeczytam :) teraz kończę ,,ciemno, prawie noc'' no i ,,trafny wybór'' w kolejce, szkoda że w mojej bibliotece nie ma takich nowości :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogólnie nie lubię poradników, ale ten mam i przeczytałam z wielką chęcią. Jeszcze bardziej umocnił mnie w postanowieniu, by żyć "nie po dzisiejszemu", że tak się wyrażę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się zastanawiam nad zakupem. Tego typu poradniki lubię :)

   Usuń
 3. Książka bardzo sympatyczna! też kiedyś o niej pisałam

  OdpowiedzUsuń