piątek, 15 listopada 2013

Kulisy biznesu lotniczego/Air Babylon - Imogen Edwards – JonesCześć! 

Na dziś mam dla Was recenzję książki Air Babylon. Imogen Edwards – Jones to pisarka ujawniająca w swoich książkach kulisy pracy w różnych dochodowych branżach. Autor anonimowy zaś to zbór różnych osób, z którymi pisarka rozmawiała i którzy podzielili się z nią wiedzą na temat pracy w tych branżach „od kuchni”. Ja zajmę się książką opisującą 24 godziny pracy fikcyjnych linii lotniczych Air Babylon. 
Będąc w bibliotece natrafiłam przypadkiem na tę książkę. Widziałam ją już gdzieś i czytałam pozytywną opinie, więc postanowiłam dać jej szansę. Bardzo szybko się ją czyta z dwóch powodów. Po pierwsze czcionka i jej rozmieszczenie na stronie są bardzo czytelne, po drugie zaś styl autorki jest bardzo dobry, dzięki czemu książkę czyta się z przyjemnością. Choć tematyka do końca przyjemna nie jest.

Na początku poznajemy menadżera linii lotniczych, który o 5 rano zmierza do pracy. Będziemy mu towarzyszyć przez całą dobę obserwując życie lotniska. A jest to życie bardzo intensywne oraz pełne niespodzianek. Bo do takiej kategorii można zaliczyć węża przewożonego w schowku bagażowym, zgon na pokładzie samolotu, parę uprawiającą seks w toalecie czy pasażera, który niszczy swój paszport po to by prosić o azyl polityczny. To tylko niektóre rzeczy, które mogą się zdarzyć w samolocie. Na terenie lotniska wcale nie jest lepiej. Zdarzają się samobójcy czy ludzie zapominający zabrać paszportu. 

Z lektury tej książki należy wynieść ważną naukę – należy być uprzejmym dla obsługi lotniska, zarówno naziemnej, jak i już na pokładzie samolotu, aby uniknąć przykrych niespodzianek typu naplucie do kawy, środki przeczyszczające w jedzeniu, albo miejsce obok rozwrzeszczanego dzieciaka. 

Książka była bardzo interesująca, nawet dla mnie – osoby, która nigdy samolotem nie leciała i która ogólnie boi się latać. Polecam!

3 komentarze: